Kontaktai

Vilnius

Žirmūnų g. 68
LT-09124, Vilnius
Tel./Faks. 8(5) 231 6517
El. paštas: info@dazau.lt

Darbo laikas

I-V -- 7.30 -17.30 val

VI --- 9.00 -14.00 val

 

Kova su pelėsiu

Pelėsio atsiradimo priežastys, prevencija ir šalinimas gyvenamosiose erdvėse

Kaip ir kačių, šunų kailis arba dulkių erkių išmatos, pelėsis itin jautriems žmonėms gali sukelti alergiją ar net kvėpavimo takų ligas. 

Kova su pelėsiuKova su pelėsiuKova su pelėsiu

 Norint maksimaliai sumažinti pelėsio sukeliamų ligų pavojų, labai svarbu nustatyti ir pašalinti jo atsiradimo priežastį.

 Prevencija: išvenkite pelėsio susidarymo tinkamai vėdindami ir šildydami patalpas.

 Kritinės erdvės, kuriose gali atsirasti pelėsis

 Tokios vietos yra kampai, sienų paviršiai už spintelių ar užuolaidų, neizoliuotos išorinės sienos, išorinių sienų kampai, perėjimai nuo išorinės sienos prie kambario lubų ir langų sąramos – vadinamieji šilumos tilteliai.

 Kodėl tinkamas vėdinimas pastaruoju metu tapo toks svarbus?

 Anksčiau laisvi langų vyriai užtikrindavo pastovų vėdinimą, tačiau šiuolaikiniai sandarūs langai neleidžia iš patalpų pašalinti perteklinės šilumos ir drėgmės. Patobulinti ir langų stiklai: anksčiau langams naudotas viengubas stiklas, kurio paviršius atšaldavo, susidarydavo kondensatas, kuris būdavo pašalinamas į išorę tam skirtais vandens surinkimo grioveliais ir nedideliais vamzdeliais. Esant labai žemai temperatūrai, kondensatas virsdavo ledu, o tai taip pat padėdavo sumažinti drėgmės kiekį ore. Šiuolaikiniai langai su dvigubo ar net trigubo stiklo paketais nebeatlieka kondensuoto vandens skirtuvo funkcijų. Būtent todėl šiais laikais labai svarbu reguliariai atidaryti langus, siekiant užtikrinti pakankamą vėdinimą ir drėgmės pašalinimą iš patalpų.

 Šalinimas: būtina pašalinti pelėsio atsiradimo priežastį

 Nors nesmarkiai pelėsio pažeistus plotus (tik paviršius, < 0,5 m2) galima dezinfekuoti naudojant 70 % alkoholį arba natrio hipochlorito tirpalą ir taip užkirsti kelią tolesniam pelėsio plitimui, kitus rimtesnius pelėsio šalinimo darbus derėtų Antipelesiniai produktaipavesti atlikti profesionaliems tokių paslaugų teikėjams. 

Svarbu: pelėsį šalinantys produktai turi būti naudojami saugiai. Prieš naudodami visada perskaitykite produkto etiketę ir atitinkamą informaciją apie produktą.